Pogrzeb tradycyjny Jarosław

Nasze usługi Pogrzebowe.

Zakład Pogrzebowy Jarosław
POGRZEB TRADYCYJNY

Zakład pogrzebowy Letax Jarosław – wsparcie podczas przygotowań do pogrzebu


Oferujemy wsparcie w organizacji wszelkich formalności związanych z przygotowaniem zmarłego do ostatniego pożegnania z rodziną oraz tradycyjnego pochówku.

Nasze usługi realizujemy z empatią dla bliskich zmarłego. Rozumiemy, że strata bliskiej osoby jest trudnym doświadczeniem, które wywołuje smutek i żałobę w rodzinie.

Dlatego, odbierając telefon, najpierw staramy się ocenić stan emocjonalny rozmówcy. Świadomi tego, że stres i silne emocje mogą utrudniać zrozumienie przekazywanych informacji, staramy się, aby były one jasne i przystępne.

PROCEDURY POGRZEBOWE

Zgon w domu – procedury, które obowiązują przed pogrzebem tradycyjnym

Doskonale znamy obowiązujące przepisy dotyczące tradycyjnego pochówku. Już podczas pierwszej rozmowy z członkiem rodziny zmarłego staramy się ustalić miejsce zgonu, co jest dla nas kluczowe, ponieważ procedury różnią się w zależności od tego, czy zgon nastąpił w domu, szpitalu, hospicjum czy domu spokojnej starości.

W przypadku zgonu w domu pytamy, czy lekarz już był i stwierdził zgon oraz czy wystawił kartę zgonu. Na podstawie tego dokumentu zakład pogrzebowy może odebrać ciało zmarłego z domu i przetransportować je do swojej chłodni.
Do przygotowania tradycyjnego pogrzebu podchodzimy z pełną odpowiedzialnością i profesjonalizmem. Podczas rozmowy z osobą organizującą pogrzeb pytamy o przewidywaną masę ciała zmarłego.

Z naszego doświadczenia wynika, że w przypadku cięższych osób, dwóch pracowników zakładu pogrzebowego może nie wystarczyć do obsługi.

Kolejnym krokiem podczas rozmowy jest uzyskanie adresu, pod którym nastąpił zgon. Adres ten jest niezbędny, aby przedstawiciele Domu Pogrzebowego Letax w Jarosławiu mogli odebrać ciało zmarłego.

Prowadzimy rozmowę w sposób konkretny, spokojny i zrównoważony. Nasi przedstawiciele nie zasypują rozmówcy zbędnymi pytaniami i informacjami. Mówimy i pytamy tylko o to, co jest konieczne w danej chwili.

Szczegółowe pytania możemy zadać później, na przykład podczas transportu ciała zmarłego do chłodni. To wtedy pytamy o wybraną formę pochówku, miejsce nabożeństwa żałobnego oraz szczegóły dotyczące tradycyjnego pogrzebu na cmentarzu.

NASZA POMOC

Pomoc naszego Domu Pogrzebowego w dopełnieniu formalności


W każdym z tych przypadków służymy pomocą i prowadzimy krok po kroku członków rodziny zmarłego.

Rzetelnie informujemy, gdzie i jakie dokumenty należy załatwić.
Dodatkowo udzielamy informacji, jakie dokumenty i rzeczy należy mieć przy sobie podczas spotkania w naszym Domu Pogrzebowym w Jarosławiu .

Do załatwienia formalności niezbędne są następujące dokumenty:

karta zgonu
Dowód osobisty osoby zlecającej pogrzeb
Legitymacja emeryta lub rencisty
Dokument potwierdzający pokrewieństwo, taki jak akt urodzenia lub akt małżeństwa (dla potrzeb kredytowania lub uzyskania zasiłku pogrzebowego z ZUS)

Zapewniamy, że każda rozmowa z nami jest prowadzona z pełnym zrozumieniem i szacunkiem dla trudnych uczuć towarzyszących stracie bliskiej osoby.

Naszym celem jest ułatwienie procesu organizacji pogrzebu, by rodzina mogła skupić się na pożegnaniu zmarłego.

Całodobowe Pogotowie Pogrzebowe – Jarosław

Jesteśmy otwarci całodobowo – dlatego w nagłych wypadkach możesz skontaktować
się z naszym zakładem pogrzebowym o każdej porze dnia i nocy – przez 7 dni w tygodniu.

Nasze Całodobowe Pogotowie Pogrzebowe jest czynne nawet w święta

Zakład Pogrzebowy Jarosław
NASZE USŁUGI

Zachęcamy do skorzystania z naszych usług pogrzebowych


Konieczne jest także dostarczenie nam garderoby dla osoby zmarłej.

W przypadku, gdy zmarły ma zostać pochowany w innej parafii, potrzebne jest zaświadczenie z parafii zmarłego ze zgodą proboszcza.

Posiadając wszystkie wyżej wymienione dokumenty oraz garderobę, podczas jednej wizyty w naszym zakładzie pogrzebowym w Jarosławiu możemy dopiąć wszelkie niezbędne szczegóły i dopełnić formalności konieczne do organizacji tradycyjnego pogrzebu.

Scroll to Top