Pogrzeb świecki Jarosław

Nasze usługi Pogrzebowe.

POGRZEB ŚWIECKI

Pogrzeby świeckie Jarosław – wsparcie w trudnym czasie


Ceremonia pogrzebowa to szczególny sposób wyrażenia wdzięczności i szacunku wobec zmarłej osoby. Daje ona możliwość pożegnania się z bliskim oraz oddania mu hołdu. Dlatego powinna być zgodna z wartościami wyznawanymi przez zmarłego.

Dla wielu zmarłych i ich rodzin pogrzeb świecki stanowi poszukiwaną alternatywę. Mając to na uwadze, nasz Zakład Pogrzebowy Letax zapewnia kompleksowe usługi organizacji pogrzebu świeckiego.
Niezależnie od wybranego rodzaju pochówku, jesteśmy do Twojej dyspozycji.

Pogrzeb bez udziału księdza to coraz częściej wybierana forma pożegnania zmarłego. Odpowiednio zorganizowany i prowadzony może być równie uroczysty jak pochówek w obrządku katolickim.

Wybierz nasze usługi funeralne i pozwól nam zająć się tym, co najtrudniejsze.

POGRZEB ŚWIECKI A TRADYCYJNY

Pogrzeb świecki Jarosław – czym różni się od tradycyjnego?

W przypadku pogrzebu świeckiego pożegnanie zmarłego odbywa się najczęściej w domu pogrzebowym, a nie w kościele. Służy do tego specjalnie przygotowana kaplica, która nie ma charakteru wyznaniowego. To tam gromadzą się bliscy, nieraz także do wspólnej modlitwy. Sama uroczystość może mieć dowolny charakter. Zasadniczo jednak, jest pozbawiona księdza, Mszy Świętej i symboli religijnych. Jeśli taka jest wola rodziny, symbole religijne można zastąpić elementami o charakterze niereligijnym.

Pogrzeb świecki prowadzi Mistrz Ceremonii. To doświadczona i pełna empatii osoba świecka, która czuwa nad prawidłowym przebiegiem uroczystości. Odpowiada ona m.in. za przygotowanie i wygłoszenie mowy pogrzebowej, chociaż – jeśli taka jest wola rodziny – mogą w niej uczestniczyć także bliscy, przyjaciele i współpracownicy. Każdy z nich wspomina zmarłego i oddaje mu hołd. Mowę pogrzebową może też w całości wygłosić członek rodziny.

Podczas uroczystości wykonuje się gesty symboliczne, a z głośników mogą płynąć ulubione utwory zmarłego. Jest również czas na podziękowania rodziny. Kaplicę najczęściej dekoruje się kwiatami. Po zakończeniu uroczystości kondukt żałobny odprowadza trumnę z ciałem lub urnę z prochami na miejsce pochówku.

Zakład Pogrzebowy Jarosław
NASZE USŁUGI FUNERALNE

Świecki pogrzeb od Letax – dlaczego warto nam zaufać?


Pogrzeby świeckie organizowane przez Letax stanowią alternatywę dla osób, które nie przynależą do żadnego kościoła ani wspólnoty wyznaniowej. Są to uroczystości o podniosłym charakterze, bardzo elegancko przygotowane, z dużą uwagą dla każdego detalu. Dlatego warto nam zaufać.

Przy każdej organizacji pogrzebu świeckiego konsultujemy poszczególne etapy z najbliższymi zmarłego i załatwiamy wszelkie niezbędne formalności.

Z pełnym zaangażowaniem oraz z empatią, tak potrzebną w tych trudnych chwilach, pomagamy w kompleksowym przygotowaniu pogrzebu świeckiego, aby odciążyć rodzinę zmarłego od koniecznych obowiązków i stworzyć warunki do spokojnego przeżywania żałoby.

Na życzenie rodziny nawiązujemy kontakt z Mistrzem Ceremonii, który przewodzi uroczystościom pogrzebowym świeckim. Współpracujący z nami Mistrz Ceremonii Pogrzebowej to wyjątkowa i pełna empatii osoba, która jest doskonałym duchowym przewodnikiem.

Posiadamy szerokie doświadczenie w planowaniu i organizacji uroczystości pogrzebowych świeckich.

Całodobowe Pogotowie Pogrzebowe – Jarosław

Jesteśmy otwarci całodobowo – dlatego w nagłych wypadkach możesz skontaktować
się z naszym zakładem pogrzebowym o każdej porze dnia i nocy – przez 7 dni w tygodniu.

Nasze Całodobowe Pogotowie Pogrzebowe jest czynne nawet w święta

Scroll to Top